Jak dojechać, gdzie rejestracja?

Festiwal jesienny tuż przed nami, widzimy się za parę dni. Starzy bywalcy wiedzą, co i gdzie, więc kilka uwag dla tych, co pierwszy raz:

Zamek wznosi się na wzgórzu nad rynkiem, można go objechać z dwóch stron, parking znajduje się z drugiej, od rynku strony. Dojazd na rynek prosty, prowadzą do niego obie drogi ze zzjazdów z autostrady Warszawa – Olsztyn.

Ci, którzy przyjadą pociągiem muszą zrobić sobie spacerek około kilometra (ulicą na wprost od dworca) do rynku i na zamek lub zdecydują się na taksówkę. Niedrogo.

Po przejściu przez pierwszą bramę na podzamcze, a następnie przez drugą na wewnętrzny dziedziniec kierujecie się po schodach na krużganki, do wejścia na lewo po przekątnej od bramy. Wejścia na krużganek znajdują się po obu stronach bramy.

Po wejściu na zamek kierujecie się w lewo do sali z księgarnią, gdzie czeka na was recepcja festiwalowa. Tu dostanie program, id oraz informację o numerze pokoju w hotelu zamkowym. Potem możecie zameldować się w recepcji hotelowe – wejście na parterze, po prawej stronie od bramy na dziedziniec wewnętrzny.

My jesteśmy na zamku od 9 rano, program filmowy rusza od 10, prelekcje i spotkania od 14, a otwarcie o 16. Postarajcie się zdążyć na otwarcie – na nim zawsze wiele uwag do programu i informacji użytkowych.

Leave a Comment