Dojazdy i sprawy organizacyjne

Drodzy uczestnicy festiwalu,

jak co roku kilka uwag organizacyjnych.

PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE I DO KOŃCA.

1. DOJAZD AUTEM

Większość jeździ już samochodami – dojazd jest bowiem bardzo wygodny – zjazd z autostrady Warszawa – Gdańsk jest nawet oznaczony jako Waplewo (w połowie drogi pomiędzy Nidzicą a Olsztynkiem). Od zjazdu 8 km, dojeżdżacie prawie do jeziora, po prawej wielka tablica REWITA. Przed nią skręcacie w prawie po 100 metrach na lewo jest brama. Za bramą jest parking.

2. DOJAZD KOLEJĄ

Stacja kolejowa Waplewo, 2,5 km od ośrodka, też jest, ale zatrzymują się tam tylko pociągi lokalne, kursujące na trasie Działdowo-Olsztyn, Nidzica-Olsztyn i nie ma ich zbyt wiele. Pospieszne zatrzymują się w Olsztynku, jakieś 16 km od Rewity. Można do nas dzwonić na numer: 692 944 152 – ZAPISZCIE SOBIE. To telefon do Darka, chętnie podjedzie do Waplewa na dworzec, a nawet do Olsztynka – za parę złotych zrzuty na benzynę. Pamiętajcie jednak, że może być poza zasięgiem – np. sala kinowa czy konferencyjna są ekranowane

Dlatego, kiedy już poznacie godzinę przybycia na stację Waplewo bądź Olsztynek, napiszcie SMS do Darka, np. o treści Waplewo, 11:15 2 osoby.  Piszcie ja na dzień, dwa dni przed festiwalem. Darek wpisze w grafik.

3. WEJŚCIE NA TEREN

Teren ośrodka jest „zielony” więc nie poruszamy się po nim autami i nie stawiamy ich przy domkach. Tylko na czas rozładunku i załadunku bagaży. Po przyjeździe na parking kierujcie się na budynek centralny, czyli hotel i sale konferencyjne. Na parterze czekają dwie akredytacje:

1) festiwalowa – tu meldujecie się najpierw, otrzymujecie materiały festiwalowe, numer pokoju – płacicie za zakwaterowanie i wybrane posiłki. Tu tylko gotówka (albo przelew do 20 czerwca). Tu dowiecie się o miejscu zakwaterowania i idziecie do recepcji hotelowej po klucze.

2) hotelowa – odbieracie klucze. Jeśli ktoś chce fakturę i zapłacić kartą – to robi to tutaj.

4. RESTAURACJA, BAR.

W barze i w restauracji można się posługiwać kartą.  Posiłki na grillu w piątek w trakcie biesiady – tylko gotówka (w tamtym miejscu nie ma zasięgu dla terminala).

6. KSIĘGARNIA

W księgarni też będzie terminal płatniczy. Będziemy dobrze zaopatrzeni. Poza Esefem będzie dodatkowo stoisko Bibliotekarium i Fundacji Andrzeja Pilipiuka.

7. ZASIĘGI, INTERNET

Z zasięgami w Waplewie są kłopoty i to się pewnie nie zmieni. Stacja telefonii jest 15 km stąd, ale ośrodek jest położony nisko, otoczony gęstymi lasami.. Jest wi-fi na salach, w holu, ale są z nim kłopoty. Nie wszystkie sieci telefoniczne działają, to miejsce jest naprawdę odcięte od cywilizacji.

8. OGNISKA

Codziennie mamy ognisko w miejscu biesiadnym, aby wspólnie, wszyscy, spędzać czas i gadać o fantastyce. Będzie muzyka i można tańczyć. W pierwszy dzień, można sobie pogrilować, wystawić kiełbachę nad ogień (kije będą) ale prowiant własny. W czwartek i tak wszyscy przywiozą swoje.

Przy bramie ośrodka jest lokalny sklep z miejscowymi wędlinami i spożywką. Są sklepy w Waplewie 8 km.

W piątek hotelowa restauracja przygotuje zestawy na biesiadę, odpłatne GOTÓWKĄ. Mają pamiętać o wegetarianach. Na biesiadzie będzie rollbar z piwem. W piątek zagra też zespół funkowy.

9. ATRAKCJE WODNE –

Jest plaża, woda już nadaje się kąpieli. Są kajaki, rowery wodne, żaglówki – jezioro jest naprawdę długie, przy wietrze wymagające umiejętności. Są sauny, masaże, bania – wynajem ustala się z recepcją ośrodka.

Są korty, ping pong, strzelnica, kręgle, park linowy i park zabaw, boiska do siatkówki, szczypiorniaka, kosza i nożnej.

I na koniec PROŚBA – jeżeli macie wolne miejsca w autach jadących z Warszawy, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Gdańska – piszcie do mnie. Ja będę informował o tym uczestników. Może więc wam się trafić miły współtowarzysz/szka podróży, która dorzuci się do benzyny.

Sposób sprawdzony, kieruję do nowych uczestników, bo bywalcy już dawno się sami organizują.

Miejcie więc zapas gotówki, bo nie wszystko kartą. Zabierzcie ze sobą dobry humor i do zobaczenia.


Pozdrawiam
Wojtek Sedeńko