Występ zespołu ENDORPHINE

Muzyka towarzyszy festiwalowi od początku. W ostatnich latach jest to muzyka elektroniczna, której brzmienie, klimaty kojarzą się z kosmosem, dalekimi planetami i gwiazdami.

W tym roku, dzięki staraniom Leszka Błaszkiewicza, muzyczną ozdobą festiwalu będzie występ zespołu ENDORPHINE w składzie: Adam „Mr Smok” Bórkowski (synth), Krzysztof „Kenny” Kurkowski (synth), Piotr „Piter” Skrzypczyk (synth, guitar) i gościnnie Olgierd Sienkiewicz (vocal) i Darek Śliwa (guitar).

W sierpniu 2019 podczas Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Cekcynie miała miejsce premiera najnowszego dwupłytowego albumu zespołu Endorphine pod tytułem RETURN TO THE ROOTS. Historia jej powstania to dwie osobne opowieści. Pierwsza z nich to wieloletnia praca nad materiałem muzycznym, który powstawał mniej więcej dwanaście lat z przerwami. Druga zaś to zupełnie odrealniona historia zbierania funduszy na jej wydanie, kiedy to w systemie crowdfoundingowym okazało się, iż płyta jest tak bardzo oczekiwana przez fanów Endorphine, że w ciągu trzech dni została zebrana całkowita kwota potrzebna do jej wyprodukowania, zaś do końca zbiórki kwota ta podwoiła się, co pozwoliło na wydanie albumu z ciekawszą szatą graficzną.

Album promuje piosenka „Targowisko Próżności”, która jest jedynym utworem słowno-muzycznym zawartym na albumie. Gościnnie zaśpiewał Olgierd Sienkiewicz, który jest również autorem tekstu.

Płyta wysoko oceniona przez krytykę muzyczną, dostrzeżona przez Marka Sierockiego i redakcje muzyczne polskiego radia.

Teledysk do „Targowiska Próżności” obejrzeć można na platformie Youtube pod adresem: https://youtu.be/V-EM-yqs4Xo

W internecie  dostępny jest do odsłuchu tytułowy singiel: https://soundcloud.com/pitsk/endorphine-return-to-the-roots

oraz utwór pod tytułem „Revival” zamykający cały album: https://www.jamendo.com/track/1689791/revival

Leave a Comment